Позивамо вас да присуствујете Фестивалу бајки који се одржава у оквиру пројекта Вилиндеца из Вилинграда. На Фестивалу учествују ученици нижих разреда основних школа у Нишу: “Цар Константин”, “Радоје Домановић”, “Чегар”, “Ђура Јакшић” из Јелашнице и “Јован Јовановић Змај” из Малче.

Фестивал се одржава у недељу, 18.12.2016. године са почетком у 10:00 часова у просторијама Дечијег Центра у Чаиру, а циљ Фестивала је развијање креативности, рада у тиму и емпатије код најмлађих ученика основних школа у Нишу и околини, као и укључивање деце са посебним потребама у припремању и извођењу Фестивала. Такође, имамо за циљ да децу нижих разреда основних школа привучемо читању књига и креативном мишљењу, где се укључују деца из различитих социјалних и националних група.
У пројекту осим пет основних школа учествују и два Дома за децу са посебним потребама, укупно око 100 деце.

Пројекат Вилиндеца из Вилинграда реализује удружење АзБуки под покровитељством Града Ниша.