Пише: Павле Анђелковић VII-3

У оквиру Дечије недеље одржана је и спортско-хуманитарна  манифестација под називом „Дођи на старт-имамо циљ“. Акција се спроводи већ четврту годину за редом у оквиру Дечије недеље и има хуманитарни карактер. У кутији која се налазила на улазу у салу сакупљао се новац за ученике наше школе који су слабије материјалне ситуације.

На спортском дану који је одржан у нашој школи учествовали су ученици од првог до осмог разреда, као и њихови родитељи и наставници. Од понуђених игара, ученици, наставници и  родитељи су могли учествовати у:

• одбојци,
  • стоном тенису,
  • шаху,
  • пикаду.

Победници у финалу су:

• Душан Марковић VII-2 (шах)
  • Ученици седмог разреда (одбојка)
  • Душан Голубовић VI-3 (пикадо)
  • Филип Брзаковић VIII-2 (стони-тенис)

Такође, велике похвале иду директору, свим наставницима и ученицима, а посебно наставницима физичког васпитања: Зорици Дуковски, Срђану Јаковљевићу, Драгану Кантару и Јелени Швраки-Ћирић за одличну организацију спортског дана.