Пише: Мила Максимовић IV/ 1

У организацији Полицијске управе и Спортског савеза Ниша, 19. 10. 2016. почела је манифестација „Стоп! Сви на спорт!“ У великој и пространој сали Чаир надигравало се сто два ученика из седамнаест нишких основних школа. Ученици 4. разреда надметали су се у атлетици, гимнастици, стрељаштву, одбојци, бициклизму и разним квизовима.

Нашу школу представљали су Ива Костић, Михајло Динић, Михајло Јовановић, Огњен Чолаковић, Урош Стевановић и Милоје Милошевић.Самоуверено, без треме и са нестрпљивошћу крочили су у халу Чаир. Подршка другара им је много значила и водила их ка успеху. Натписи ОШ „Чегар“ шаренили су салу. Најгласнији навијачи су се радовали сваком поену. Тиму ОШ „Чегар“ најбоље је ишла атлетика, потрага за благом и игра меморије.

Ипак ,то није било довољно за финале. Један поен делио их је од наставка такмичења. Пласирали су се на шесто место. Нису били разочарани. Са поносом тврде да им је ово најбољи дан у животу. У школи су дочекани уз аплауз. Осветлали су образ школи „Чегар“.