Угледни час у продуженом боравку одржан је у петак 30.09.2016. године. Час је одржала Бојана Пешић, професор разредне наставе.

Наставна јединица: Правоугаоник, квадрат, круг и троугао.

Наставна тема: Предмети у простору и односи међу њима.

Запажања о часу

Дарко Симић, помоћник директора и наставник физике и техничког и информатичког образовања: „Час је временски артикулисан. Вршњачко учење је адекватно примењено кроз корелацију драмског наступа, математичких објеката и ликовне културе. Час је лако примењив у редовној настави. Све похвале за колегиницу Бојану.“
Ирена Кнежевић, професор разредне наставе: „Изузетно креативан час. Деца су мотивисана за рад. Радна атмосфера је пријатна. Предвиђени садржај је усвојен у потпуности. Све похвале предавачу, Бојани Пешић.“
Весна Михајловић, професор разредне наставе: „Веома занимљиви и инспиративни задаци за ученике. Рад и сарадња ученика на завидном нивоу. Колегиници све похвале за маштовит и одлично организован час.“