Виртуелни обилазак Националног музеја Египта у Каиру

Ученици 5. разреда су путем Скајпа виртуелно обишли Национални музеј Египта у Каиру. Кустос је прошетао кроз музеј, помоћу камере приказао неке од експоната и одговарао на питања ученика. Видели смо Тутанкамонов престо, његове сандале, друштвену игру налик шаху, мумију и саркофаге, научили како се изговара који хијероглиф у натпису Тутанкамон.
Реализатори: Ана Живковић и Данијела Максимовић

Родитељски састанци

Родитељски састанци одржаће се у уторак 06.02.2018. по следећем распореду:

Матична школа:
Непарни разреди од 18.00.
Парни разреди од 19.00.

Горња врежина:
Млађи разреди од 17.00.
Старији разреди од 18.00.

Угледни час Бојане Пешић

Угледни час одржан у одељењу II-2
Датум одржавања часа: 15.01.2018. год.
Наставна јединица: Множење броја 7 и бројем 7
Предавач: Бојана Пешић

Часу је присуствовало 10 колегиница.
Ево неких запажања о часу:

Час је био веома креативан и инспиративан. Ученици су радили по групама. Сви чланови група су били укључени у раду и међусобно су врло лепо сарађивали. Направљена је корелација са српским језиком, ликовном културом и музичком културом. Учитељица је професионално координирала групама.

Новогодишња приредба

Ученици I/2 су са учитељицом Сузаном Првуловић новогодишњом приредбом 28.12.2017.године испратили претходну календарску годину уз присуство родитеља и других рођака.  Наставите са читањем